null

Jakie miejsce spotkań w altanie przy Rozłogi 10?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia karteczki naklejone na tablicę podczas konsultacji społecznych

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo buduje altanę ogrodową „MALtanę” przy ulicy Rozłogi 10.  Będzie to miejsce dla mieszkańców Jelonek Południowych, w którym będą mogli spędzać czas wolny i prowadzić działania lokalne. Zastanówmy się razem, jak altana może działać i jakie aktywności w niej organizować.

Czym jest MALtana?

MALtana to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej, które buduje Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas. Będą mogli również poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego miejsca zaangażować różnorodne grupy – młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz w wieku senioralnym.

 

MALtana będzie miejscem sprzyjającym aktywnej integracji. Mogą się w niej dziać:

  • zajęcia kulturalne prowadzone przez animatorów lub samych mieszkańców, którzy chcą się podzielić swoim hobby,
  • działania realizowane przez społeczności sąsiedzkie,
  • warsztaty edukacyjne,
  • konkursy, gry, zabawy,
  • inne aktywności w zależności od inspiracji mieszkańców.

 

Jak będzie wyglądała MALtana? 

MALtana będzie usytuowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 363 i Ośrodka Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10, będzie miała powierzchnię 28 m². Będzie także miała zaplecze na narzędzia i materiały warsztatowe. Wokół altany znajduje się ogródek, który planujemy zagospodarować według pomysłów mieszkańców i wraz z nimi. Na terenie pobliskiego Ośrodka znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością i zaplecze kuchenno-sanitarne.

Konsultacje społeczne trwają od 21 czerwca do 12 lipca 2021 roku.

 

Więcej informacji