null

Laureaci i laureatki III edycji Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Paweł Dąbrowski

30 listopada odbyła się uroczysta gala III edycji Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego w Teatrze Rampa, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów i laureatki.

W tym roku otrzymaliśmy 59 zgłoszeń do Nagrody – 52 indywidualne oraz 7  grupowych, które zostały ocenione przez Kapitułę Nagrody. Następnie rekomendacje Kapituły trafiły do Prezydenta m.st. Warszawy, który podjął ostateczną decyzję o tegorocznych laureatach i laureatkach.

Główną Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii wiekowej 15-19 lat otrzymała Anna Maziarska za działania związane z poprawą polskiej edukacji, prawami kobiet i wielokulturowości w Polsce.

Główną Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii wiekowej 20-26 lat otrzymała Antonina Lewandowska za przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu i wspieranie osób doświadczających przemocy seksualnej.

Wyróżnienia finansowe w wysokości 2 500 zł w kategorii wiekowej 15-19 lat otrzymała Julia Prus za  działania na rzecz lokalnej społeczności i szerzenie wiedzy proekologicznej oraz Jakub Szaro za działania wspierające osoby z niepełnosprawnościami i edukowanie warszawskich uczniów w zakresie zagrożonych gatunków zwierząt.

Wyróżnienia finansowe w wysokości 2 500 zł w kategorii wiekowej 20-26 lat otrzymała Wiktoria Magnuszewska za działania związane z obroną demokracji, praw obywatelskich i wspieraniem społeczności LGBTQ+ oraz Sebastian Słowiński za działania aktywistyczne w tym zaangażowanie w upowszechnianie postaw obywatelskich.

Wyróżnienie niefinansowe w kategorii wiekowej 15-19 lat otrzymała Weronika Chmielewska za promowanie działań związanych z ekologią, w tym za szerzenie wiedzy wśród uczniów za pośrednictwem projektu „Graj w zielone” oraz Julia Bacia, Maja Dobrowolska, Maria Różańska i Olivia Szymanowska za działania związane ze zdrowiem psychicznym i pomoc w znalezieniu wsparcia.  

Zobacz galerię (8 zdjęć)