null

Jakie miejsce spotkań przy Kołowej 18?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ludzie bawią się na dworze. Kobieta puszcza bardzo duże bańki, uśmiecha się. Dwóch chłopców bawi się, próbuje złapać bańki.

Weź udział w konsultacjach miejsca spotkań na Targówku Mieszkaniowym. Porozmawiaj z nami na spotkaniach i przy punkcie mobilnym, który znajdziesz w najważniejszych punktach osiedla. Konsultacje trwają do 24 września.

ARTHOUSE Kołowa jest nowym miejscem kulturalno-rekreacyjno-sportowym, który rozpoczął swoją działalność w 2021 roku na Targówku Mieszkaniowym. Po kilkumiesięcznej działalności skierowanej do społeczności lokalnej, obiekt ten ulegnie gruntownej przebudowie jesienią. Teren po dawnym klubie sportowym był ważnym elementem krajobrazu tej części Warszawy.  Teraz, gdy jest własnością Domu Kultury „Świt” obiekt ulegnie generalnej modernizacji.

ARTHOUSE mieści się tuż obok zabytkowego budynku Teatru Rampa, pod adresem Kołowa 18. W jednym z pomieszczeń mieszkalnych na tym terenie powstaje właśnie Miejsce Aktywności Lokalnej. Będzie to miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotykać i realizować własne pomysły przy wsparciu pracujących tu animatorów. Przestrzeń ma ok. 40 m² i składa się z dużego pokoju, kuchni, łazienki.

Lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, ponieważ nie jest wyposażony w podjazd. To się oczywiście zmieni w najbliższej perspektywie. Przed budynkiem znajduje się plac i zieleniec, które również będą przeznaczone na działania sąsiedzkie. Chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób chcecie korzystać z tego miejsca i z terenu otaczającego budynek. Pomoże nam to wyremontować i wyposażyć przestrzeń zgodnie z Waszymi potrzebami. Miejsce Aktywności Lokalnej zacznie działać w marcu 2022 roku.

Zastanówmy się nad przyszłością tego miejsca.

Chcemy porozmawiać o tym:

  • jak ma wyglądać nowa przestrzeń MAL-u,
  • jak działać ma miejsce,
  • jak zagospodarować obszar zieleni i plac znajdujący się przed budynkiem.

 


Konsultacje trwają do 24 września


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Spotkajmy się przy Kołowej 18 i porozmawiajmy:

  • 12 września (niedziela), godz. 13 – 16 – podczas Garażówki Sąsiedzkiej
  • 15 września (środa), godz. 18 – 20 – podczas spotkania w ARTHOUSE Kołowa

Znajdziesz nas również z wózkiem konsultacyjnym na terenie Targówka:

  • 6 września (poniedziałek), godz. 11 – 13 – bazar na Trockiej
  • 11 września (sobota), godz. 15 – 17 – okolice metra Targówek Mieszkaniowy
  • 13 września (poniedziałek), godz. 17 – 19 – park Wiecha
  • 17 września (piątek), godz. 17 – 19 – okolice metra Trocka

Do 24 września możesz też przesłać swoje opinie na mal@arthousekolowa.pl

Więcej informacji znajdzież tutaj