null

Nastolatek w samorządzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Gdyby tak, zrekrutować zespół młodych ludzi, wyszkolić ich na profesjonalnych animatorów samorządowych i wyposażyć w podstawowe narzędzia do prowadzenia warsztatów? Gdyby następnie zaprosić wszystkie warszawskie szkoły do udziału w projekcie poprzez możliwość przeprowadzenia warsztatów w ich murach?  

Brzmi jak karkołomne i nieco abstrakcyjne przedsięwzięcie, które nie ma dużych szans na powodzenie, a to właśnie ten projekt, trwając nieprzerwanie od 2000 r. dotarł już do blisko 33 tysięcy uczniów i uczennic warszawskich szkół.  

W ramach warsztatów, młodzież zdobywa i systematyzuje wiedzę z zakresu samorządności, praw ucznia, ustroju miasta a także sposobów na partycypowanie w działaniach miejskich. Dzięki kompetentnej i charyzmatycznej kadrze animatorskiej informacje nie są przekazywane w formie wykładu, a w ciekawy i interaktywny sposób dostosowany do potrzeb i specyfiki klasy, w której są prowadzone. Projekt zdobywał dotąd liczne słowa uznania od uczniów i pedagogów, a w 2021 roku został finalistą międzynarodowego konkursu Innovation in politics awards. 

Załączniki: