null

Warszawa różnorodna, czyli jaka? [SPOTKANIA]

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rusunek przedstawiający osoby w różnym wieku, różnej płaci i nacji.
Autor: Freepik

Spotkaj się z nami i opowiedz, czym dla Ciebie jest różnorodna Warszawa.

Drogie warszawianki i drodzy warszawiacy!

Bardzo ważne jest dla nas, abyście mogły i mogli współdecydować o naszym mieście, dlatego chcemy porozmawiać z Wami. Chcielibyśmy dowiedzieć się, co myślicie o różnorodności społecznej w naszym mieście:

• czy i gdzie widzicie różnorodność w Warszawie?

• jakie osoby narażone na dyskryminację zauważacie w mieście?

• czy widzicie przykłady różnorodności lub dyskryminacji w mediach społecznościowych?

 

Spotkania

Chcielibyśmy spotkać się z Wami w małych grupach, liczących ok. 7-10 osób. Rozmowa potrwa ok. 1,5-2 godziny. Spotkania odbędą się w centrum Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2.

W zgłoszeniu https://forms.gle/wcTMPJJfkodgTKSX7 zaznaczcie, jaki termin spotkania najbardziej Wam pasuje. Skontaktujemy się z Wami mailowo lub telefonicznie.

Dla osób, które wezmą udział w spotkaniach, przygotowaliśmy zestaw praktycznych gadżetów warszawskich – kubek, torby płócienne, fartuszek, skarpetki i breloczek.

Przekażcie też informację o spotkaniach dalej, do innych osób, które mogłyby być zainteresowane udziałem w takiej rozmowie.

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Chcemy, aby wszyscy i wszystkie czuli_ły się w Warszawie bezpiecznie i u siebie. Dlatego Miasto opracowało i przyjęło w 2022 r. Politykę różnorodności społecznej m.st. Warszawy. Jest to dokument-kierunkowskaz, który pomaga nam planować działania Miasta w odpowiedzi na potrzeby różnych osób mieszkających w Warszawie. Chcemy też włączać ludzi w inicjatywy miejskie. Osoby mieszkające w Warszawie powinny mieć wpływ na to, jak miasto się rozwija – dlatego też chcemy poznać zdanie warszawianek i warszawiaków o różnorodności społecznej naszego miasta. Rozmowy, które przeprowadzimy, są częścią większego badania. Realizujemy je w ramach programu stypendialnego m.st. Warszawy, a prowadzi je bezpośrednio p. Martyna Dudziak-Kisio, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W razie pytań piszcie na rownetraktowanie@um.warszawa.pl

Wydział Równego Traktowania

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

 

Więcej informacji o Polityce różnorodności społecznej m.st. Warszawy

 

Zestwa miejskich gadżetów m.in. czerwona torba "wiem co jem", kubek, notatnik.