Nastolatek w samorządzie

Gdyby tak, zrekrutować zespół młodych ludzi, wyszkolić ich na profesjonalnych animatorów samorządowych i wyposażyć w podstawowe narzędzia do prowadzenia warsztatów? Gdyby następnie zaprosić wszystkie warszawskie szkoły do udziału w projekcie poprzez możliwość przeprowadzenia warsztatów w ich murach?  

Brzmi jak karkołomne i nieco abstrakcyjne przedsięwzięcie, które nie ma dużych szans na powodzenie, a to właśnie ten projekt, trwając nieprzerwanie od 2000 r. dotarł już do blisko 33 tysięcy uczniów i uczennic warszawskich szkół.  

W ramach warsztatów, młodzież zdobywa i systematyzuje wiedzę z zakresu samorządności, praw ucznia, ustroju miasta a także sposobów na partycypowanie w działaniach miejskich. Dzięki kompetentnej i charyzmatycznej kadrze animatorskiej informacje nie są przekazywane w formie wykładu, a w ciekawy i interaktywny sposób dostosowany do potrzeb i specyfiki klasy, w której są prowadzone. Projekt zdobywał dotąd liczne słowa uznania od uczniów i pedagogów, a w 2021 roku został finalistą międzynarodowego konkursu Innovation in politics awards. 

Załączniki:

Zgłaszanie szkoły

Aby szkoła wzięła udział w projekcie, konieczna jest zgoda dyrekcji. Raz do roku, zespół animatorów edukacji samorządowej przeprowadza rekrutację szkół, przesyłając zapytania wraz z formularzami zgłoszeniowymi do każdej warszawskiej placówki reprezentującej publiczny obszar oświaty. 

Jeżeli warsztaty ominęły Twoją szkołę, możesz zapytać sekretariat, czy propozycja przeprowadzenia warsztatów z cyklu Nastolatek w samorządzie wpłynęła na skrzynkę mailową szkoły lub przekazać informację o projekcie wraz z formularzem zgłoszeniowym (dostępnym w załącznikach) do dyrekcji placówki. 

Skontaktuj się z nami

Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i porozmawiamy o kwestiach zarówno merytorycznych, jak i organizacyjnych. 

Koordynatorka projektu:  
Natalia Koziorowicz  
e-mail: ext.nkoziorowicz@um.warszawa.pl 
nr tel.: 22 443 22 25